Odnawianie kursów STCW

Każdy czwartek w MAYDAY Gdynia

Od 1 stycznia 2016 roku zgodnie z przepisami zmienił się system odnawiania kursów STCW. Obowiązkowo powtarza się kursy Indywidualnych Technik Ratunkowych oraz Ochrony Przeciwpożarowej, natomiast pozostałe dwa kursy, tj. Kurs Elementarnej Pomocy Medycznej oraz Bezpieczeństwa Osobistego i Odpowiedzialności Wspólnej mogą być uaktualnione przez Urząd Morski w Gdyni na podstawie dotychczas obowiązującego certyfikatu na okres bezterminowy. Warunkiem wymiany certyfikatów jest posiadanie starego certyfikatu, który ważność utracił nie wcześniej niż przed 12 miesiącami od dnia złożenia wniosku o wymianę oraz potwierdzenie 6 miesięcy praktyki pływania w ciągu ostatnich 5 lat. Zmieniły się również dotychczasowe przepisy dotyczące niektórych certyfikatów bezterminowych (Ratownik Morski, Ochrona Ppoż – Wyższy, Medical Care). Od 1 stycznia 2017 roku ważność certyfikatów będzie odnawiana co 5 lat. Zadzwoń do nas lub prześlij nam swoje certyfikaty, żeby dowiedzieć się więcej na temat warunków ich odnowienia.

Udostępniaj

Udostępnij na
Udostępnij na
Udostępnij na
Udostępnij na
Zamknij menu
pl_PLPolski
en_USEnglish pl_PLPolski
×

Koszyk

Uwaga!

W związku z wprowadzeniem Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej
z dnia 11 marca 2020r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
ośrodek MAYDAY wstrzymuje wszystkie kursy do 15.04.2020. 

Na bieżąco będą aktualizowane terminy oraz wiadomości.

Jeśli ktoś chciałby odebrać zaległy certyfikat proszony jest o wcześniejsze umówienie się na możliwość odbioru pod numerem telefonu:

662-667-317 Grzegorz 793-824-952 Ula

Dodatkowo Urząd Morski umieścił wytyczne dotyczące przedłużenia ważności morskich dokumentów marynarzy w okresie ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym COVID-19: